/20/ Rocznica śmierci Agnieszki Osieckiej

7 III 1997 zmarła Agnieszka OSIECKA, poetka, autorka tekstów piosenek, pisarka, reżyser teatralny i telewizyjny, dziennikarka /ur. 9 X 1936/

Biblioteka Publiczna w Prudniku serdecznie zaprasza do zwiedzania wystawy wypożyczonej i opracowanej przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu poświęconej Agnieszce Osieckiej w dwudziestą rocznicę jej śmierci.

Wystawa prezentowana będzie w naszej bibliotece w terminie od 3 do 28 kwietnia 2017 roku w holu biblioteki na I i II piętrze.

Już dziś serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wystawą.

"A jak już będę tam, na górze, to czasem tu do was na ziemię zejdę… Życie i twórczość Agnieszki Osieckiej"

Wystawa prezentuje życie i twórczość Agnieszki Osieckiej – polskiej poetki, znanej przede wszystkim jako autorki tekstów piosenek. Życie i działalność bohaterki wystawy prześledzić można na podstawie zdjęć oraz wspomnień samej Agnieszki Osieckiej oraz jej przyjaciół. Scenariusz wystawy opracowała kierownik działu opracowania Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu - Violetta Łabędzka.