Wystawa "O czym się nie mówi... Życie i twórczość Gabrieli Zapolskiej"

Zapraszamy do zwiedzania najnowszej wystawy

Biblioteka Publiczna w Prudniku serdecznie zaprasza do zwiedzania wystawy poświęconej Gabrieli Zapolskiej. Wystawa prezentuje mało znane fakty z życia artystki, znanej przede wszystkim z twórczości dramaturgicznej. Na wystawie możemy poznać między innymi Gabrielę Zapolską jako aktorkę, publicystkę, kobietę z jej siłą i słabościami. Wystawę uzupełniają reprodukcje programów sztuk Gabrieli Zapolskiej, zdjęcia oraz afisze sztuk teatralnych, w których Gabriela Zapolska występowała jako aktorka. Wystawa "O czym się nie mówi… Życie i twórczość Gabrieli Zapolskiej" będzie eksponowana w holu naszej Biblioteki przez cały miesiąc.

Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne klasy prudnickich szkół średnich na lekcje poświęcone życiu twórczości Gabrieli Zapolskiej. W sprawie zajęć prosimy o kontakt z działem Czytelni.